Željo bolji od Slavije

0

Željezničar je na Grbavici obradovao svoje navijače trijumfom nad Slavijom rezultatom 2:1. Plavi su odlično otvorili utakmicu i poveli već u trećoj minuti golom Riada Bajića. Potom je dva puta prijetio Kosorić, kao i Lambulić, odnosno Emir Zeba na drugoj strani. U 33. minuti Bajić je bio nadomak drugog pogotka, da bi minutu poslije prijetio i Juan Varea. Minutu prije odlaska na odmor Kartal je postigao izjednačujući gol za Slaviju. U nastavku Željezničar svim silama kreće prema golu Slavije, a do pobjedonosnog pogotka stiže preko Riada Bajića u 62. minuti. Prethodno su Kokot i upravo Bajić imali izgledne prilike za Željezničar. Današnjim trijumfom Željezničar je dospio na drugo mjesto na tabeli sa jednim bodom više od Sarajeva i Zrinjskog.