Želji bod u Mostaru

0

Derbi 19. kola BHT Premijer lige BiH igran je u Mostaru, a igrali su aktuelni prvak Zrinjski i Željezničar (1:1).

Željezničar je ostvario bod na teškom gostovanju u Mostaru, ali jr lako moglao do sva tri.

Todorović je na samom početku šutirao prema golu Željezničara, no golman gostiju je lako uhvatio loptu. Blaić je u 13. minuti imao veliku šansu za domaće, ali je pucao preko gola.

U 22. minuti hladan tuš za domaće. Hasanović je nakon centaršuta Bajića s desne strane sjajno glavom loptu zakucao u mrežu za veliko slavlje Plavih.

Gosti iz Sarajeva su sačuvali prednost do kraja prvog dijela. U drugom poluvremenu  je Zrinjski krenuo na sve ili ništa, a tim sa Grbavice uspješno se branio, te dobro prijeti iz kontri. Jednu takvu su umalo i iskoristili.

Naime,u 65. minuti Memija je izašao sam pred gol Zrinjskog, ali je pogodio stativu. Uspjeli su domaći nakon velikog pritiska izjednačiti u 73. minuti. Nikolić je šutirao, lopta se od stative odbila do Antolovića, a od golmana Plavih završila u mreži.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je Željo došao do još vrijednog boda u Hercegovini.