Wolfsburg i Borussia Dortmund finalisti njemačkog kupa

0
U sinoćnjim polufinalnim utakmicama njemačkog kupa saznali smo učesnike ovogodišnjeg finala – Wolfsburg i Borussiju Dortmund. Ekipa Wolfsburga na svom je terenu minimalno svladala Freiburg,za koji je 90 minuta igrao naš Mensur Mujđa.a jedini pogodak na utakmici postigao je Rodruguez iz penala u 72. minuti.
U Dortmundu je bilo puno zanimljivije, a domaćini su do finala kupa došli tek u produžetku. Neven Subotić doveo je Borussiju u vodstvo u 19. minuti nakon kornera Blaszcykowskog, ali Hoffenheim je izjednačio samo dvije minute kasnije. Strijelac je bio Volland. Hoffenheim je u 28. minuti poveo golom Firmina, a u produžetke se krenulo s 2:2, a strijelac je bio Aubameyang.
Konačan rezultat i prolazak u finale DFB Pokala postavio je Sebastian Kehl u 108. minuti prekrasnim dalekometnim udarcem. Pogodio je stativu, a lopta se potom odbila u mrežu gostiju za veliko slavlje.