Spahićev Leverkusen oprostio se od Lige prvaka, dalje idu Atletico Madrid i Monaco

0

Atletico Madrid i AS Monaco plasirali su se u četvrtinu finala Lige prvaka u fudbalu. Atletico je večeras na svom stadionu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bio bolji od Bayera Leverkusena, tima našeg Emira Spahića, dok je Monaco izbacio londonski Arsenal zbog više golova postignutih u gostima.

Regularni dio susreta u Madridu okončan je istovjetnim rezultatom kao i prva utakmica, dakle 1:0. Strijelac za domaće bio je Suarez u 27. minuti. U produžecima nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gdje su više živaca imali igrači Atletica. Koban, posljednji promašaj imao je Kiessling, pa se tako u četvrtinu finala Lige prvaka, nakon velikih muka, plasirao Atletico Madrid, ekipa koja je prošle godine igrala finale protiv gradskih rivala – Real Madrida.

U drugom susretu Arsenal je pobijedio Monaco sa 0:2, ali se nije uspio plasirati dalje. Naime, prvi susret na “Emiratesu” Monaco je dobio rezultatom 1.3, pa je zbog više golova postignutih u gostima prošao dalje. Strijelci za Arsenal bili su Giroud i Ramsey.