Porto šokirao Bayern

0

Bayern ipak ne može bez Arjena Robbena, Francka Riberyja, Bastiana Schweinsteigera, Davida Alabe… Pokazala je to prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka u kojoj su Bavarci kod Porta izgubili 3:1. Portugalci su tako nastavili odličan niz ove sezone u Ligi prvaka gdje su jedina neporažena ekipa pa Bayern u uzvratu čeka pravi izazov.

Za Bayern nije moglo gore početi, nakon 10 minuta gubili su već 2:0. U 3. minuti Jackson Martinez je izašao sam pred Manuela Neuera, a golman gostiju nije preostalo ništa drugo nego ga srušiti. Siguran realizator s bijele tačke bio je Ricardo Quaresma.

Imaju je Bayern priliku izjednačiti već u 9. minuti kada je glavom izblizine pucao Lewandowski, ali otišlo je preko gola. Minutu kasnije novi šok za Bavarce. Poigravao se Dante i izgubio loptu od Quaresme koji se sjurio prema golu Neuera i pogodio za velikih 2:0.

Bayern se lagano oporavljao od šoka, a u 28. minuti smanjili su na 2:1. Boateng je prošao po lijevoj strani, a na drugoj stativi nečuvan je bio Thiago Alcantara koji pogađa za 2:1.

Na novo veliko uzbuđenje čekali smo do 58. minute kada je Hector Herrera bio u odličnoj prilici, ali njegov pokušaj glavom pod gredu sjajno je odbranio Neuer.

U 65. minuti ni Neuer nije mogao spasiti Bavarce. Duga lopta preskočila je Boatenga i stigla do Martineza, koji prolazi pokraj Neuera i rutinirano pogađa za 3:1.

Bayern je do kraja imao dominaciju, ali danas jednostavno nije bio dan. Porto je to itekako znao iskoristiti i u München putuju s lijepom prednošću.

Pep Guardiola ima samo šest dana da pronađe neke rješenje za ekipu koja ove sezone nema poraza u Ligi prvaka. Inače, bi Bavarci puno ranije nego što se očekuje mogli završiti svoj put u Ligi prvaka…