Nova pobjeda Halilhodžića na klupi Japana

0

Nakon što je prije četiri dana debitovao pobjedom nad Tunisom, bh. strateg sa reprezentacijom Japana danas je uvjerljivo slavio protiv Uzbekistana 5:1 u prijateljskoj utakmici koja se igralau Chofuu.

Kod domaćih bilo je pet različitih strijelaca (Aoyama, Okazaki, Shibasaki, Usani, Kawamata),a sjajan pogodak viđen je u 6. minuti. Nakon ubačaja iz nepravilno izvedenog kornera s lijeve strane, lopta se odbila do Toshihira Aoyame, koji je opalio volejem s 30 metara u desne rašlje. Da bi stvar bila još bolja, Aoyami je ovo bio prvijenac u dresu Japana.

U nastavku utakmice Uzbekistanci su primili još četiri gola, od čega tri u zadnjih deset minuta, dok je jedini gol za goste zabio Tuhtahuajev. Halilhodžić je na ovoj utakmici na klupi imao čak 18 igrača!