Njemačka bolja od Gruzije

0

Njemačka je ostvarila treću pobjedu u grupi D kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine. Slavila je 2:0 na gostovanju u Gruziji.

I već u petoj minuti slavni elf je mogao povesti, jer je Marco Reus sjajno potegnuo s oko desetak metara, međutim njegov udarac zaustavila je prečka.

Marco Reus gotovo pa je jedini igrao do 39. minute kada je okrunio sjajnu formu, jer je s nekih desetak metara, a na asistenciju Götzea, precizno pogodio donji lijevi ugao gola.

I otvorilo se nakon Reusa, jer je pet minuta kasnije precizan bio i Thomas Müller. S nekih osam metara, kada je naletio na odbijenu loptu, lako je savladao domaćeg golmana.

Još jednu prečku pogodio je Reus, a bilo je to u 61. minuti kada je s nekih desetak metara pogodio okvir gola.

Mesut Özil imao je sjajan slalom u 72. minuti, ali je ipak pretjerao, te je zadnja linija “počistila” neugodnu situaciju. Dvije minute kasnije Marco Reus sjajno je pucao iz slobodnog udarca, ali je golman Loria sjajno reagirao.

Bila je ovo i četvrta pobjeda za Njemačku protiv Gruzije u isto toliko odigranih susreta.