Liga prvaka:Neymar s dva gola odveo Barcelonu u polufinale

0

Nakon 3:1 u Parizu Barcelona je na Nou Campu slavila s 2:0, a oba pogotka postigao je Brazilac Neymar. Barcelona je odbranu gostiju probila u 14. minuti nakon fenomenalnog prodora Andresa Inieste. Španac je uzeo loptu na svojoj polovici terena, prošao je nekoliko gostujućih igrača i potom savršeno poslužio Neymara. Brazilac je zaobišao Sirigua i poslao loptu u praznu mrežu.

Dvadeset minuta kasnije Dani Alves je dobio loptu na desnoj strani Barceloninog napada, vanjskim dijelom kopačke ju je ubacio u kazneni prostor PSG-a koju je Neymar glavom zabio za 2:0.

Utakmica je nakon toga splasnula, Barcelona je ubacila u brzinu, dvije manje i mirno održavala rezultat do samog kraja susreta. Trener Luis Enrique bio je svjestan da je riješio pitanje prolaska, pa je rekao svojim igračima da se sačuvaju za utakmice koje dolaze u nastavku sezone.

PSG je imao dvije dobre prilike da zabije počasni pogodak na Nou Campu no snažan udarac Ibrahimovića obranio je Ter Stegen, dok je udarac Cavanija završio u vanjskom dijelu mreže.