Lajović u drugom kolu, Kveri predao

0
Dušan Lajović je prošao u drugo kolo Australian opena nakon što je njegov protivnik Sem Kveri, pri rezultatu od 2:2 po setovima, predao meč.

Lajović nije bio u zavidnoj poziciji na početku meča sa Amerikancem.

Kveri je u prvom setu tek u taj brejku uspio da slomi otpor tenisera, dobio je 13. gem na razliku, pa je set dobio sa 7:6. U drugom je Amerikanac dodao gas, uspio je dva puta da oduzme servis, pa je rezultat ovog puta bio 6:4.

Međutim, uslijedio je totalni preokret u nastavku meča u režiji Dušana Lajovića.

U trećem setu su gledaoci mogli opet da vide ravnopravnu borbu, ali je u završnici bio bolji Lajović. On je pri vodstvu od 5:4 uspio da napravi brejk i osvoji set sa 6:4. Nastavio je Dušan sa dobrom igrom i u četvrtom setu, uspio je dva puta da oduzme servis protivniku i da dobije sa ubedljivih 6:2, čime je stigao do izjednačenja.

Nije Lajović mogao do totalne pobjede  jer Kveri zbog povrede nije mogao do kraja da ostane na terenu, pa je predao meč našem teniseru.

Podsjetimo, prethodno je Filip Krajinović zbog povrede predao meč Denisu Kudli.