Ilidža slavila u prvoj utakmici Kupa BiH

0

Nakon subotnjeg duela u rukometnoj Premijer ligi BiH, ekipe ŽRK Ilidža i HŽRK Grude odmjerile su snage i u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH. Na kraju je uspješnija bila ekipa Ilidže koja je slavila rezultatom 24:22 (10:11).

U dosta tvrdoj utakmici kao što su bile i prethodne dvije odigrane u ovoj sezoni, prisutni gledaoci u dvorani, njih oko 150, mogli su da vide kvalitetan rukomet.

Domaće rukometašice su bolje otvorile utakmicu i napočetku uspjele da stvore prednost od jednog ili dva gola. Sve do 12. minute kada su Ilidžanke uspjele povećati prednost na tri gola razlike (7:4). Ipak Gruđanke usoijevaju doći do poravnanja u u 18. minuti kada je rezultat glasio 8:8. Prvu prednost gošće ostvaruju u 22. minuti kada su uspjele da pogode za 10:9. Od tog momenta čak šest minuta se igralo bez pogodaka, da bi gošće minutu prije kraja uspjele da povećaju prednost na 11:9. U posljednjim trenutcima poluvremena, domaće uspijevaju da postignu pogodak za konačan rezultat prvog dijela 10:11.

Drugo poluvrijeme donosi jednaku igru u drugom poluvremenu. Tvrdo, borbeno, jako sa obje strane. Dugo se igralo bez golova na obje strane, a ponovo su golmani obje ekipe briljirali. Domaće u 45. minuti dolaze do prvog vodstva u drugom poluvremenu. Na semaforu je stajalo 16:15 za domaće. Ipak gošće uspijevaju realizovati dva napada i rezultat okrenuti u svoju korist 17:16. Zadnjih 15 minuta utakmice donio je igru u kojj su obje ekipe uspjevale ralizovati svoje napade, pa smo gledali efikasniju utakmicu nego li je to bila ona proteklog vikenda.

Domaće uspijevaju od 50. minute da igraju odličnu odbranu, a i u napadu su efektnije, pa uspijevaju u 54. minuti stvoriti prednost od tri gola razlike (23:20). Zadnjih pet mminuta donosi novu neizvjesnot, jer su gošće uspjele u 57. minuti da smanje prednost na samo jedan pogodak (23:22). Ipak, do kraja su domaće uspjele da naprave dodatni pritisak i na kraju slave rezultatom 24:22. Ostaje žal što nisu uspjele realizovati i zadnji napad jer bi sa prednošću od tri gola bile jednom nogom na završnom turniru.

Revanš susret u Grudama igra se naredne srijede, 1. aprila i on će nam otkriti koja od ove dvije ekipe odlazi na finalni turnir.

ŽRK Ilidža: Mihajlović 4, Pavlović 1, Brutus 3, Dejanović 4, Ždrale, Hadžiselimović 3, Muhović, Mujagić 3, I. Škaljić 5, Imširović 1, Pašović, Pandurević, N. Škaljić, Merdžanić, Hrle.

ŽRK Grude: Gudelj, Milas, M. Bandić 1, Glavaš, Radić, Klinac 7, Braćić 5, Leko, Prusina 1, Šimić 5, Mikulić, Azinović 3. T. Bandić.