FK Sarajevo sa dva gola savladalo Travnik

0

Fudbalski klub Sarajevo pod velikim je pritiskom, nakon suspenzije pet igrača i loših partija u proteklom periodu uspio da savlada ekipu Travnika sa 2:0, u posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je do vođstva došlo u finišu prvog poluvremena golom Puzigaće. U 44. minuti crveni karton je dobio Elvis Sadiković nakon faula koji je napravio nad Aerom Bekićem u 16 metara. Sa bijele tačke šutirao je Puzigaća, odbranio je Nurković, ali je Puzigaća ipak zatresao mrežu Travničana za 1:0.

Već u 48. minuti susreta, Leon Benko je povisio na 2:0, na asistenciju mladog Samira Radovca. . Siguran je bordo tim na Piroti, na oduševljenje gostujućih navijača. Sarajevo je bilo pod imperativom pobjede i uspjelo je napraviti dobar posao na teškom gostovanju.

Sarajevo je, nakon ove pobjede treće na tabeli sa 43 boda, koliko ima i Zrinjski.