FK Sarajevo opet razočaralo, samo bod protv Čelika

0

U prvoj utakmici 22. kola Premijer lige Bosne I Hercegovine FK Sarajevo je, pred otprilike 3500 gledalaca remiziralo sa Čelikom iz Zenice (1:1).

Sarajevo je od prve minute počelo prijetiti golu gostima iz Zenice. U 2. Minuti susreta golu Adilovića prijeti Leon Benko, a već u petoj minuti nova prijetnja Čeliku kada Stojčev sa velike udaljenosti topovski šutira iz slobodnog udarca ali lopta odlazi preko gola.

Nakon grubog starta Renata Gojkovića nad Benkom, zeničanin dobija žuti karton, a dvije minute kasnije “požutio” je i Džemal Berberović kada je grubo startovao Dedića.

Sarajevo je povelo u 19. Minuti sureta golom Leona Benke.

U nastavku se ništa bitnije nije dešavalo, osim grubih startova. Nakon sudara Dedića i Cimirota, reprezentativac BiH nije mogao nastaviti igru pa ga je zamijenio Marko Mihojević.

Pred kraj prvog poluvremena navijači Sarajeva su sa sjeverne tribune poručuile: “Neka sinoćnja tragedija bude pouka svima, da oružju nije mjesto među navijačima”, a povodom sinoćnjeg ubistva navijača Željezničara Mirze Raščića.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, ali u 4. minuti nastavka Puzigaća prijeti ponovo, ali pogađa stativu. U drugom poluvremenu Sarajevo opasnije. Veliku šansu za Sarajevo nije iskoristio Leon Benko, kojeg je spriječio Gojković. Šansa za Ćelik preko Bajraktarevića ali Delač brani.

U 58. minuti Nikola Simić mijenja Dženana Burekovića i sa 20-ak metara pogađa za 1:1.

Čelik je imao priliku da povede, ali Simić je pogodio stativu. U 63. minuti Krste Velkoski ulazi u igu umjesto Rustemovića.

Nakon što je Selimović oborio Barića I zaradio žuti karton zbog čega će propustiti sljedeću utakmicu, Velkoski sa 30-ak metara iz slobodnog udarca šutira prema golu Adilovića, ali opasnosti nema. U 76. minuti Stojčeva je zamijenio Alispahić, koji je 4 minute kasnije izveo Slobodan udarac ali je lopta završila u rukama Adilovića.

Sarajevo do kraja bezuspješno pokušavalo doći do pogotka. Utakmica završena rezultatom 1:1.