Fiorentina deklasirala Romu,Dinamo K.bolji od Evertona

0

Fiorentina je velikom pobjedom u Rimu rezultatom 0:3 izborila četvrtfinale Europa lige, nakon što u prvom susretu nije bilo pobjednika (1:1).

Ekipaiz Firence utakmicu protiv favorizirane Rome riješila je u prve 22 minute. U osmoj minuti gosti su poveli iz jedanaesterca kojeg je skrivio Holebas, a realizovao Rodriguez. Na 2:0 je povećao Alonso nakon ogromne greške domaćeg golmana Skorupskog, a u 22. minuti je za konačnih 3:0 zabio Basanta glavom nakon ubačaja iz kornera. Miralem Pjanić je odigrao cijeli susret.

U četvrtfinalu je i kijevski Dinamo koji je pred svojim navijačima razbio Everton s 5:2 i tako nadoknadio 1:2 zaostatak iz prve utakmice. Muhamed Bešić je u igru za Everton ušao u 78. minuti.

Napoli je u Moskvi protiv Dinama odbranio prednost od dva gola iz prve utakmice (3:1). Susret u Rusiji završio je bez golova, te je talijanski klub izborio plasman u četvrtfinalu. Domaćinu su u prvih 20 minuta poništena čak dva gola, dok su igrači Napolija dva puta pogodili okvir gola.