Čelik i Borac remizirali

0

Čelik i Borac danas su odigrali prvi susret 19. kola, koji je završen remijem (1:1).

Prvi u vodstvo su došli igrači Čelika,Mahir Karić je po desnoj strani napravio odličan solo prodor i uposlio Vernesa Selimovića, koji pogađa za vodstvo domaćih.

U40. minuti viđen i najljepši potez utakmice. Joco Stokić je sa tridesetak metara fantastično pogodio iz slobodnog udarca i izjednačio rezultat na 1:1. Bio je to sedmi pogodak u ovoj sezoni Premijer lige za Stokića

Čelik je u nastavku napadao, ponajviše preko agilnih Dedića i Selimovića, ali su dvije najbolje šanse do kraja utakmice imali gosti. Prvo je u 79. minuti Žeravica imao sjajnu priliku, kada je njegov udarac završio pored stative, da bi najbolja šansa na utakmici viđena tri minute kasnije.

Joco Stokić je imao priliku postati junak ove utakmice, ali je njegov udarac završio na prečki već savladanog Adilovića. Do kraja utakmice fudbaleri Čelika su napadali ali bez konkretnog rezultata te je ostalo 1:1.

Borac se trenutno nalazi na 5.mjestu dok je Čelik na 10.mjestu premijerlige BiH.