Barcelona bolja i od Valencie

0

Fudbaleri Barcelone slavili su sigurnu (2:0) pobjedu protiv Valencije u 32. kolu španske Primere.

Barcelona je, nakon pobjede u Parizu nad PSG-om u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka, slavila protiv Valencije 25. prvenstvenu pobjedu.

Barca je ponovo na pet bodova prednosti u odnosu na Real Madrid, koji ima utakmicu manje.

Već u prvoj minuti se zatresla mreža “šišmiša”. Lionel Messi je pokrenuo napad, dodao loptu desno do Suareza, koji je nastavio svoju golgetersku seriju.

Podsjećamo da je Urugvajac postigao dva gola protiv PSG-a i da je u posljednje vrijeme jedan od najboljih Barcinih igrača.

Najbolju šansu Valencia je imala u 10. minuti, ali je Daniel Parejo promašio penal, odnosno Claudio Bravo mu je uhvatio loptu. U zadnjim sekundama sudijske nadoknade Messi je postavio konačnih 2:0.

Podsjetimo i to da je to bio 400. gol Lea Messia u dresu Barcelone.