Arsenal deklasirao Liverpool

0

Do 37 minute susreta mogli smo vidjeti 4 odlične prilike. Nakon samo 20 sekundi Arsenal je izborio dobru priliku za udarac s 20-ak metara, ali udarac Sancheza odlazi pored gola. U 4. minuti odličan udarac Cazorle iskosa s desne strane, no Mignolet odlično reaguje i brani. Samo minu kasnije Aaron Ramsey je izbio ispred Mignoleta nakon greške Liverpoolove odbrane, no belgijski golman brani njegov udarac, a na odbijenu loptu ne stiže reagovati Cazorla.

U 37. minuti Arselnal dolazi u vođstvo sjajnim potezom Bellerina. Ramsey mu je ostavio loptu na granici kaznenog prostora s desne strane, Bellerin je poput napadača ušao u kazneni prostor, predriblao Alberta Morena i onda lijevom nogom  pogodio suprotni ugao  Mignoletovog gola.

Samo tri minute kasnije njemački reprezentativac Mesut Ozil zabija za 2:0.  Arsenal nastavlja napadati i sa 3 gola prednosti ide na poluvrijeme. Treći go za Topnike postigao je Alexis Sanches u 45. minuti.

U nastavku utakmice, Liverpool smanjuje zaostatak na 3:1, golom Hendersona iz jedanaesterca. Samo 6 minuta prije kraja, slabi Liverpool biva oslabljen još više zbog isključennja Emre Cana koji je dobio crveni karton.

Oliver Giroud je pogodio za konačnih 4:1 u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Arsenal je pobjedom barem privremeno pretekao Manchester City na prvenstvenoj tabeli, te sada ima dva boda više. City ima utakmicu manje, a Chelsea četiri boda više i dvije utakmice manje.